סובל מדורבן ברגל או שאולי מדובר בבעיה אחרת כמו כריות השומן בעקב.

דורבן בכף הרגל

מאמרים אחרונים בנושא דורבן בכף הרגל

מחקר המנסה למצא הבדלים בין הסימפטומים השכיחים בדורבן כף הרגל ובין הסימפטומים הנובעים מסינדרום כריות השומן בעקב.

 מטרות המחקר היו לבדוק את הסיבות האפשריות וגורמי הסיכון להופעת  דורבן בקרסול   ולמצוא את ההבדלים הקליניים בין הופעת דורבן בכף הרגל ובין סינדרום ניוון קופסיות השומן בעקב.

 שני הסינדרומים מהווים את הגורמים השכיחים ביותר להופעת כאבים בעקב כף הרגל, במרבית המקרים האורטופדים ייטו להתעלם לסינדרום ניוון כריות השומן של העקב ויכריזו בפני המטופל כי הוא סובל מדורבן כף הרגל, מחקר זה מנסה לחדד את ההבדל שבין שתי התופעות

 שיטה: בוצע מחקר רטרוספקטיבי, הרשומות הרפואיות של 250 חולים 114 גברים ו 136 נשים עם כאבים בעקב הפלנטרי נותחו על ידי החוקרים, המחקר בוצע במרפאת כף רגל שיקומית של בית החולים Bundang Jesaeng לאורך החודשים ינואר עד ספטמבר 2008.

במחקר: קבוצת הנחקרים היו 114 גברים ו 136 נשים בגיל ממוצע של 43.8, המטופלים סבלו מכאבים בעקב למשך של 13.3 חודשים בממוצע.
53.2 אחוז מהמטופלים אובחנו ככאלו שמקור כאבם דורבן כף הרגל-  כ 88 אחוז מהמטופלים שזוהו כסובלים מדורבן דיווחו כי הם סובלים  מכאבים מוגברים בצעדים הראשונים בבוקר, 46 אחוז מהם דיווחו גם כי הכאב מוקל כבר לאחר הליכה בת מספר דקות, כ 77 אחוז מהמטופלים שסבלו מדורבן בכף הרגל  סבלו מכאב רק בצד אחד, ובקרב 51 אחוז מהם הכאב נמשך פחות מ 6 חודשים.

14.8 אחוז מהמטופלים אובחנו כסובלים מסינדרום ניוון כריות השומן בעקב, מטופלים אלו סבלו מכאבים דוצדדים, כאבי לילה וכאב המחמיר לאורך עמידה והליכה ממושכת.  כשישים ושתים אחוז מאלו שסבלו מניוון כריות השומן דיווחו כי הכאב הופיע לאחר הליכה ממושכת , כשלוש עשרה אחוז מהם דיווחו על כאבי לילה, ואחוז דומה דיווח על כאב בזמן מנוחה. אצל שיבעים ושמונה אחוז מהם הכאב הופיע  בשתי הרגליים, ובקרב שישים ואחת אחוזים הכאב נמשך מעל חצי שנה ובקרב עשרים ושתיים אחוז מהמטופלים הכאב נמשך מעל שנתיים.