כאבים בכרית כף הרגל!! אתה סובל ממטרטרסלגיה, למד כיצד ניתן לטפל באותם כאבים בכף הרגל הקדמית.

דורבן כף הרגל

מה הם הכאבים בכריות כף הרגל, מה הקשר שלהם למונח מטטרסלגיה?

כאבים בכרית כף הרגל המכונים מטטרסלגיה ( metatarsalgia) מהווים את הסיבה הנפוצה ביותר לכאבים בכף הרגל הקדמית, התיאור השכיח ביותר לכאבי מטטרסלגיה הינו תחושת חוסר כאבים בכריות כף הרגל, תחושת חוסר נוחות של אבן הנמצאת בתוך הנעל, כאב או תחושת שריפה תחת הכריות היוצרים כאבים בכף הרגל הקדמית לרוב תחת עצמות המסרק המרכזיות, מבחינת שכיחות הכאבים בכריות כף הרגל מופיעים בשכיחות הגבוה ביותר תחת ראש המסרק הראשון, השני בשכיחותו הוא ראש עצם המסרק השני ולאחרין לפי הסדר השלישי והרביעי.

עוד חומר בנושא מטטרסלגיה \כאבים בכרית כף הרגל עוד חומר באתר הישן בנושא כאבים בכף הרגל הקדמית

מדוע מופיעים כאבים בכרית כף הרגל , מטטרסלגיה?

כאבים בכרית כף הרגל מתעוררים מסיבות מגוונות חלקם סיבות מערכתיות כמו סכרת או מחלת פרקים וחלקם בגלל בעיות אורתופדיות מקומיות כמו פלטפוס או קשת גבוה. נוקשות או מגבלה בטווח היישור של מפרק הקרסול קיצור של גיד אכילס עשויים לגרור עומסי ייתר על עצמות המסרק ולצור כאבים בכרית כף הרגל, הליכה בנעלי עקב גבוהות או בנעליים רעועות עשויים לעורר כאבים בכרית כף הרגל, עבודה בעמידה ממושכת על משטחים קשים עשויה לעורר כאבי מטטרסלגיה..

כיצד נוכל לזהות מטטרסלגיה?

מטטרסלגיה מתאפיינת בכאבים בכרית כף הרגל, לרוב תהיה רגישות מקומית גבוה תחת ראש המסרק השני, לחיצה על מקום זה תביא לכאב חד ולתגובת רתיעה. במקרים רבים יופיע קלוס (יבלת תת עורית) תחת ראש המסרק השני, יבלת רגישה למגע וכאובה.

? כיצד ניתן לטפל בכאבים בכרית כף הרגל\ מטטרסלגיה

הטפול בכאבים בכרית כף הרגל בשלב האקוטי יכלול שימוש בקרח ושימוש בנוגדי דלקת ( nsaids ) להורדת התהליך הדלקתי והכאבים בכף הרגל הקדמית, במרבית המקרים אנו מטפלים בבעיית מטטרסלגיה בשלבים הכרוניים אז קיימת חשיבות רבה להתאמת הנעלה ומדרסים להורדת עומס וכאבים בכרית כף הרגל הקדמית, טפול פיזיותרפיה עשוי לכלול מובילזציות ומניפולציות של מפרקים מוגבלים, מתיחת שרירים בכף הרגל, עיסוי רקמות עמוקות ודיקור יבש. מטרת הטיפול היא הורדת הרגישות הגבוה והכאבים בכף הרגל הקדמית.

האם מדרסים יעילים בטפול בכאבים בכרית כף הרגל\ מטטרסלגיה?

מדרסים לטיפול בכרית כף הרגל כמעט תמיד יהיו מדרסים ברמת רכות גבוה , כזו שתוכל לעזור ולפזר את העומסים מתחתית כף הרגל הקדמית. מדרסים למטטרסלגיה יכילו מרכיבים כמו מטטרסאל פד או מטטרסאל בר שתפקידם הוא הורדת עומסים וכאבים בכף הרגל הקדמית, כמו כן המדרסים צריכים להכיל תמיכה ראויה בקשת הקדמית בכדי להוריד עומסים וכאבים בכרית כף הרגל.

חומר נוסף בנושא מדרסים למטטרסלגיה חומר נוסף באתר הישן